0530 979 78 41 iletisim@saded.com.tr

MENÜ

Projeler

GENÇLİK DEĞERLERİNİ KEŞFEDİYOR PROJE 3

GENÇLİK DEĞERLERİNİ KEŞFEDİYOR PROJE 3


PROGRAM ADI
BİR NESLİN AĞABEYİ ERDEM BAYAZIT VE YEDİ GÜZEL ADAM
ANMA VE ANLAMA ETKİNLİKLERİ / KİTAP-PANEL PROJESİ

PROJE SAHİBİ VE YÜRÜTÜCÜSÜ
SADED (Sanat Düşünce Eğitim Derneği)

PROJENİN TAKVİMİ
Karşılıklı belirlenecek.

PROJE EDİTÖRÜ
Tahir Fatih Andı (Yazar/Editör)

PROJE MUHTEVASI
‘Büyük Gelecekler Büyük Geçmişlerin Bilgi ve Birikimiyle Kurulur’ sloganıyla eğitim-öğretim dünyamıza, kültür ve edebiyatımıza değerli bir ses katmak amacıyla Bir Neslin Ağabeyi Erdem Bayazıt isimli eseri etkinlik kapsamında öğrencilerle buluşturmak ve bu kapsamda kitabın yazarının ve ekibimizin de katılacağı bir etkinlik organize etmek.

PROJENİN KAPSAMI
Proje çerçevesinde yazar etkinlik ekibimizin katılacağı Erdem Bayazıt ve Yedi Güzel Adam isimli bir etkinlik gerçekleştirilecektir.

PROJENİN AMACI
Yakın dönem edebiyat ve düşünce tarihimizde aynı dünya görüşüne sahip olup ilk gençlik yıllarından beri birlikte yaşamış, kalıcı dostluklar kurmuş, hayatı ortak paylaşmış, birbirine bağlı sıkı bir edebî topluluk olmuş Yedi Güzel Adam’ı tanıtmak. Söz konusu topluluğun, aynı zamanda Büyük Doğu, Diriliş ve Edebiyat’ın içinden gelen bu yazarların oluşturduğu maveraî bir yolculuğunu vurgulamak. Erdem Bayazıt’ın şahsında başarılı olmuş bir edebi topluluğun içerisinde yolu bu çizgiden geçen Necip Fazıl’dan Nuri Pakdil’e, Sezai Karakoç’tan Rasim Özdenören’e, Cahit Zarifoğlu’ndan Alâeddin Özdenören’e, Mehmet Akif İnan’a ve Ahmet Taşgetiren’e kadar daha nice şair ve yazarımızın bıraktığı izleri öğrencilerle paylaşmaktır.