0530 979 78 41 iletisim@saded.com.tr

MENÜ

Hakkımızda

Sanat Düşünce Eğitim Derneği

Hakkımızda

SADED, sağlam bir duyuş ve duruş sahibi, kendi inancının ve bu inancın inşa ettiği medeniyetin değerleriyle donanmış, kültürel ve ahlaki sapmalardan uzak etkin bir nesil inşası için ilerlemek üzere 2014 yılının Aralık ayında yola çıkmıştır.

Çalışmalarımızı ‘Büyük Gelecekler Büyük Geçmişlerin Bilgi ve Birikimiyle Kurulur’ anlayışı doğrultusunda gerçekleştirmekteyiz. Temel prensiplerimiz, inançtan hayata, gelenekten geleceğe, yerelden evrensele, insandan cemiyete uzanan kadim bir çizgiyi öncelemektedir. Medeniyetimizin her bir değeri bu hattın, bu kadim çizginin kilometre taşlarını oluşturmaktadır.

Hat Yayınevi bayrağı altında oluşturulan ‘Gençlik Değerlerini Keşfediyor’ isimli projemizi daha geniş ve aktif bir kadro ile uygulamak üzere SADED yürütmektedir. Projelerimiz içerisinde ahlaki değerleri ve duyarlılığı olan bir gençliğin ve toplumun oluşması için gayret sarfetmiş, nesillerin idrakine yerleşmiş birbirinden değerli bayrak yarışçılarının dava ve aksiyonlarının anlatıldığı kitaplarımızdan yola çıkarak hazırladığımız ayrı ayrı etkinlik programlarımız bulunmaktadır.

Bizi bu çalışmalara sevk eden ana unsur Mehmet Akif  Ersoy, Mahmud Celaleddin Ökten, Erdem Bayazıt, Necip Fazıl Kısakürek, Akif İnan, Nuri Pakdil, Sezai Karakoç gibi birbirinden değerli öncü yazarların ömürleri boyunca göstermiş oldukları çabalarıdır. Bu büyük insanlar durmayan, dinlenmeyen, yol açıcı şahsiyetlerdir. Bu isimler 'Beşikten mezara kadar ilim öğrenin' uyarısıyla yol almıştır, emeklilik hayalleriyle yaşamamıştır ve kabuğuna çekilmemişlerdir. Yaşadıkları toplumu ve milleti sadede çağırarak ilerleyen rol model isimlerdir. Bu usta isimler sanatın, edebiyatın, kültürün, siyasetin nasıl olması gerektiğini birlik ve beraberlik şuuruyla, sahip oldukları davalarıyla, işaret ettikleri güzelliklerle bugün de milletimize gösteren öncülerdir.

Biz inanıyoruz ki, kalkınmanın biri fazilet, diğeri ise marifet olmak üzere iki temeli vardır. Bu temeller doğrultusunda yola çıkışımızdan bu yana ‘Millete Hizmet Yolunda’ hareket etmek ve toplumu sadede davet etmek adına biraz da olsa çaba sarf edebilmek için bugüne kadar yazarlarımızla, kitaplarımızla, panel, konferans, sempozyum gibi etkinliklerimizle il il, ilçe ilçe yol kat ederek ‘Saded’’e çağırarak yol aldık ve inşaallah yol almaya devam edeceğiz.

SADED, Sanat Düşünce Eğitim Derneği olarak bizler, kapılarını bize açan ve açacak olan birbirinden değerli kişilere, kurum ve kuruluşlara teşekkür ederiz.