0530 979 78 41 iletisim@saded.com.tr

MENÜ

Hakkımızda

Sanat Düşünce Eğitim Derneği

Hakkımızda

SADED, sağlam bir duyuş ve duruş sahibi, kendi inancının ve bu inancın inşa ettiği medeniyetin değerleriyle donanmış, kültürel ve ahlaki sapmalardan uzak etkin bir nesil inşası için ilerlemek üzere yola çıkmıştır.
Çalışmalarımızı ‘Büyük Gelecekler Büyük Geçmişlerin Bilgi ve Birikimiyle Kurulur’ anlayışı doğrultusunda gerçekleştirmekteyiz. Temel prensiplerimiz, inançtan hayata, gelenekten geleceğe, yerelden evrensele, insandan cemiyete uzanan kadim bir çizgiyi öncelemektedir. Medeniyetimizin her bir değeri bu hattın, bu kadim çizginin kilometre taşlarını oluşturmaktadır.

Hat Yayınevi bayrağı altında oluşturulan ‘Gençlik Değerlerini Keşfediyor’ isimli projemizi daha geniş ve aktif bir kadro ile uygulamak üzere SADED devralmıştır. Projelerimiz içerisinde ahlaki değerleri ve duyarlılığı olan yeni bir toplumun ve gençliğin oluşmasına hizmet etmek için bu uğurda davaları ve aksiyonlarıyla nesil olgusuna hizmet etmiş, nesillerin idrakine yerleşmiş birbirinden değerli bayrak yarışçılarının dava ve aksiyonlarının anlatıldığı İstiklal Marşı İstikbal Marşı 41 Dize 41 Yorum, Bir Neslin Öncüsü Celal Hoca, Bir Neslin Ağabeyi Erdem Bayazıt, Bir Neslin Üstadı Necip Fazıl Kısakürek, Sağlam İrade Asım'ın Neslinden Bir Usta Recep Tayyip Erdoğan, Emperyalizme Direniş Bilinci Çanakkale, Bilge Lider Aliya İzzetbegoviç,Bugünün Asım’ı, Millete Hizmet Yolunda Asım’ın Neslinden Bir Usta Recep Tayyip Erdoğan isimli eserlerden yola çıkarak hazırladığımız ayrı ayrı etkinlik programlarımız bulunmaktadır.

Biz inanıyoruz ki, kalkınmanın biri fazilet, diğeri ise marifet olmak üzere iki temeli vardır. Bu temeller doğrultusunda ‘Millete Hizmet Yolunda’ hareket etmek ve toplumu sadede davet etmek adına biraz da olsa çaba sarf edebilmek için bugüne kadar yazarlarımızla, kitaplarımızla, panel, konferans, sempozyum gibi etkinliklerimizle il il, ilçe ilçe yol kat ederek ‘Saded’’e çağırarak yol aldık ve inşaallah yol almaya devam edeceğiz.

SADED Sanat Düşünce Eğitim Derneği olarak, kapılarını bize açan ve açacak olan birbirinden değerli kişilere, kurum ve kuruluşlara teşekkür ederiz.