0530 979 78 41 iletisim@saded.com.tr

MENÜ

Haberler

fresh news about latest design trends

İSTİKLÂLDEN İSTİKBÂLE ÖNCÜ KADINLAR...

SADED Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Fatih ANDI'nın kaleminden; Gençlik Değerlerini Keşfediyor projemize yeni bir kitap daha ekledik.

 

İstiklâlden İstikbâle Öncü Kadınlar, Tahir Fatih Andı, Hat Yayınevi, Nisan 2019

 

Millî Mücadele'mizin 100. Yılı vesilesiyle 7 bölgemizden 7 kadınımızın anlatıldığı bu kitap millî sesimizi, millî koşumuzu, millî duruşumuzu, millî görüşümüzü, millî kimliğimizi imar eden kadın öncülerimizden bahsetmek üzere kaleme alındı. Bizi sadece doğurmakla bırakmayıp aynı zamanda donatan annelerimiz olan, büyükannelerimiz, atalarımız olan ve bugünün kadınlarına da rol model olan bazı isimleri işaret etmek üzere kaleme alındı.

 

ADANA'LI KILAVUZ HATİCE,

KASTAMONU'LU ŞERİFE BACI,

AYDIN'LI EMİR AYŞE,

VAN'LI SÜREYYA SÜLÜN,

İSTANBUL'LU ASKER SAİME,

ANKARA'LI SATI KADIN,

GAZİANTEP'Lİ YİRİK FATMA;

 

size selâm olsun.

;
SADED Yolunda...

Millî Ruh, Millî Kimlik, Millî Duruş, Millî Görüş İçin...

 

Büyüyen, daima ileriye yüzü dönük olan, geçmişini unutmadan daha güçlü, içeride ve dışarıda tam bağımsız Türkiye için 2023 yolunda SADED Sanat Düşünce Eğitim Derneği olarak özellikle gençliğe yönelik ‘Büyük gelecekler büyük geçmişlerin bilgi ve birikimiyle kurulur’ prensibiyle ‘Gençlik Değerlerini Keşfediyor’ isimli okuma-düşünme-anlama-yorumlama üzerine il il, ilçe ilçe gerçekleştirilecek 2023 adet konferans, panel, sempozyum gibi programlar planlanmıştır.

 

Yola çıkışımızdan bu yana; 16 Ocak 2015'ten bugüne, 51 aylık yolculuğumuzda 11 Nisan  2019 tarihi itibarı ile 2023 program gerçekleştirmiş bulunuyoruz. 

 

Devam ediyoruz...

 

Saygılarımızla...

;
YAN YANA CAN CANA TÜRKİYE...

SADED Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Fatih ANDI ile Yüzüncü Yıl Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zeki Taştan'ın kaleminden; Gençlik Değerlerini Keşfediyor projemize yeni bir kitap daha ekledik.

 

YAN YANA CAN CANA, Zeki TAŞTAN / Tahir Fatih ANDI, Hat Yayınevi, Ağustos 2018

 

BU KİTAP OSMANLI DEVLETİ’NİN BİR ÖVGÜSÜ DEĞİLDİR. ANCAK ONUN YERGİSİ HİÇ DEĞİLDİR! BU KİTAP, GENÇLERİMİZE TARİHİ FARKLI BİR METODLA ANLATAN KÜÇÜK BİR REHBERDİR SADECE. YERİ GELDİĞİNDE TÜRKLERİ BİR BARBAR OLARAK GÖREN KİMİ AVRUPALI MEDENİLERE(!) TOKAT GİBİ BİR CEVAPTIR VEYA BİZİ BÖLMEK İSTEYENLERİN NEFRET EDECEKLERİ İBRETLİK BİR VESİKADIR. HEM ANEKDOT VARDIR BU KİTAPTA HEM DE TARİHİ GERÇEKLER! HEM HADİSLER HEM DE KUR’AN’DAN AYETLER!

 

BU KİTAP İLKOKULDAN ÜNİVERSİTEYE BİZİM BÜYÜK BÜYÜK GENÇLERİMİZ İÇİN KALEME ALINMIŞTIR. ANCAK TARİHE MERAKLI, ÜLKESİNİ, MİLLETİNİ SEVEN HERKESİN OKUMASI VE BAŞKALARINA DA OKUTMASI GEREKEN KÜÇÜK BİR HAZİNEDİR AYNI ZAMANDA. GEÇMİŞ DE VARDIR İÇİNDE GÜNÜMÜZ DE. ABD BAŞKANI DONALT TRUMP’TAN DA SÖZ EDİLİR FATİH SULTAN MEHMET’TEN DE! MESUT ÖZİL DE VARDIR MOLLA AKŞEMSETTİN DE!..

 

;
EL ELE GÖNÜL GÖNÜLE...

SADED Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Fatih ANDI ile Yüzüncü Yıl Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zeki Taştan'ın kaleminden; Gençlik Değerlerini Keşfediyor projemize yeni bir kitap daha ekledik.

 

EL ELE GÖNÜL GÖNÜLE, Tahir Fatih ANDI/Zeki TAŞTAN, Hat Yayınevi, Mart 2018

 

‘Büyük gelecekler, büyük geçmişlerin bilgi ve birikimiyle kurulur.’

 

Bu kitap, tam da bu gayret üzere yazıldı. Milli Ruh'umuz olan, Milli Mücadele'mizin temeli olan ve milletçe ortak noktamız olan; 'El Ele Gönül Gönüle' yürüdüğümüz Çanakkale Ruhu’nun inşaası, gayreti, çizdiği yolu bugüne getirmek adına; o cephedeki bilinci, bugün hayatımızın tüm cephelerinde kullanabilmek adına, yapıcı olmak adına yazıldı. Kendini bilenin işin sırrına, asıl meseleye yani sadede geleceğinin bilinciyle, değerlerinin farkında olanın başka değerlere kapılmak yerine kendi değerlerinin potasında; buraya katkı sağlayabilecek değerleri alarak, medeniyetinin bünyesine uygun bir hale getirerek yola devam etmesi gerektiği inancıyla yazıldı.

 

Bu kitapta özellikle öğrenciler olarak, öğretmenler olarak, müdürler, idareciler, liderler olarak daha da ötesi Türkiye olarak bizi biz yapan, medeniyetimizin değerler silsilesi içerisinde harcımızı karan, şahsî çıkarlarından uzak, ikbal kaygısı taşımadan göğsündeki imanıyla devleti, milleti, vatanı ve bayrağı için yürüyenlerin, yollar açanların gayretlerini bulacaksınız.

;
Millete Hizmet Yolunda: Fatma Kurşun Tamgüney

SADED-Sanat Düşünce Eğitim Derneği olarak ‘Büyük Gelecekler Büyük Geçmişlerin Bilgi ve Birikimiyle Kurulur’ sloganıyla sosyal, siyasal, düşünce hayatımıza, sanat, eğitim ve edebiyatımıza değerli bir ses katmak amacıyla gençliğe ve millete hitap eden GENÇLİK DEĞERLERİNİ KEŞFEDİYOR isimli projemize MİLLETE HİZMET YOLUNDA KIRK YIL üst başlığıyla yeni bir program daha ekledik.

 

1970'li yılların sonunda ömrünü vakfettiği millete hizmet yolunda; bir nesli inşa eden eğitici konferanslarına ve seminerlerine başlayan; bugün de öğrencilere, özellikle hanımlara yönelik konferanslarıyla inşa ediciliğini sürdüren Fatma TAMGÜNEY için bir vefa programı ekledik.

;
Olağan Genel Kurul'a Davet (SADED-Sanat Düşünce Eğitim Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığından)

Derneğimizin OLAĞAN Genel Kurul Toplantısı 14.01.2018 Pazar günü Saat 15:00’de dernek merkezimizde aşağıda yazılı gündeme göre nisaplı olarak yapılacaktır.

Belirtilen gün çoğunluk sağlanmadığı takdirde, ikinci toplantı 21.01.2018 Pazar günü  aynı saat aynı adres ve aynı gündemle nisapsız olarak yapılacaktır.

Sayın üyelerin toplantıya katılmaları saygı ile rica olunur.                       

GÜNDEM MADDELERİ

1 -Açılış ve yoklama,

2 -Kongre Başkanlık Divanının seçimi ve imza yetkisi verilmesi,

3 -Saygı duruşu,

4 -Yönetim Kurulu  faaliyet ve kesin hesap raporu ile Denetim Kurulu raporunun okunması, müzakeresi ve ayrı ayrı ibrası

5- Seçilecek olan yeni yönetim kuruluna gayrimenkul alımı, satımı, kiralanması ve kiraya verilmesi huşularında yetki verilmesi,

6- Federasyon kurmak ve kurulu federasyonlara katılmak için yönetim kuruluna yetki verilmesi ve federasyonda derneği temsil edecek delegelerin belirlenmesi

7 -Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulu asil ve yedek üyelerinin seçimi,

8-Dilekler ve temenniler, kapanış.

;
“Âsım’ın Neslini Ayağa Kaldırmanın Mücadelesini Veriyoruz”
TV Kayseri'de Gündem Özel Programına Katıldık.

;
Sayın Cumhurbaşkanımızın, Gala Programımızda Yaptığı Konuşma...
Sayın Cumhurbaşkanımızdan SADED'e Teşekkür...