0530 979 78 41 iletisim@saded.com.tr

MENÜ

Projeler

GENÇLİK DEĞERLERİNİ KEŞFEDİYOR PROJE 9

PROGRAM ADI

CAHİT ZARİFOĞLU'NUN PERSPEKTİFİNDEN GENÇLİĞE YÖNELİK YEDİ GÜZEL ADAM’I ANMA VE ANLAMA ETKİNLİKLERİ

KİTAP-PANEL-KONFERANS PROJESİ

 

PROJE SAHİBİ VE YÜRÜTÜCÜSÜ

SADED (Sanat Düşünce Eğitim Derneği)

 

PROJENİN TAKVİMİ

Karşılıklı belirlenecek.

 

PROJE SORUMLUSU

Tahir Fatih Andı (Yazar/Editör)

 

PROJE MUHTEVASI       

‘Büyük Gelecekler Büyük Geçmişlerin Bilgi ve Birikimiyle Kurulur’ sloganıyla eğitim-öğretim dünyamıza, kültür ve edebiyatımıza değerli bir ses katmak amacıyla Bir Dağ Nasıl Söylerse Öyle Cahit Zarifoğlu isimli eseri etkinlik kapsamında öğrencilerle buluşturmak ve bu kapsamda kitabın yazarlarının ve ekibimizin de katılacağı bir etkinlik organize etmek.

 

PROJENİN KAPSAMI

Proje çerçevesinde yazar etkinlik ekibimizin katılacağı Cahit Zarifoğlu ve Yedi Güzel Adam/Yedi Güzel Adam Bugüne Ne Söyler? isimli bir etkinlik gerçekleştirilecektir.

 

PROJENİN AMACI

Yakın dönem edebiyat ve düşünce tarihimizde aynı dünya görüşüne sahip olup ilk gençlik yıllarından beri birlikte yaşamış, kalıcı dostluklar kurmuş, hayatı ortak paylaşmış, birbirine bağlı sıkı bir edebî topluluk olmuş Yedi Güzel Adam’ı tanıtmak. Söz konusu topluluğun, aynı zamanda Büyük Doğu, Diriliş ve Edebiyat’ın içinden gelen bu yazarların oluşturduğu maveraî bir yolculuğunu vurgulamak. Özellikle Cahit Zarifoğlu'nun bıraktığı izleri öğrencilerle, katılımcılarla paylaşmaktır.