0530 979 78 41 iletisim@saded.com.tr

MENÜ

Projeler

GENÇLİK DEĞERLERİNİ KEŞFEDİYOR PROJE 8

GENÇLİK DEĞERLERİNİ KEŞFEDİYOR PROJE 8


PROGRAM ADI
BUGÜNÜN ASIM’I
KİTAP-KONFERANS-PANEL VE BELGESEL PROJESİ

PROJE SAHİBİ VE YÜRÜTÜCÜSÜ
SADED (Sanat Düşünce Eğitim Derneği)

PROJENİN TAKVİMİ
Karşılıklı belirlenecek.

PROJE EDİTÖRÜ
Tahir Fatih Andı (Yazar/Editör)

PROJE MUHTEVASI
‘Büyük Gelecekler Büyük Geçmişlerin Bilgi ve Birikimiyle Kurulur’ sloganıyla kültür ve edebiyatımıza değerli bir ses katmak amacıyla Bugünün Asım’ı isimli eserin istenilen etkinlik kapsamında okuyucularla buluşturmak ve bu kapsamda etkinlik ekibimizin de katılacağı bir etkinlik organize etmek.

PROJENİN KAPSAMI
Proje çerçevesinde yazar etkinlik ekibimizin katılacağı Bugünün Asım’ı isimli bir konferans ve belgesel içeren etkinlik gerçekleştirilecektir.

PROJENİN AMACI
Asım’ın Nesli olgusunun temeli olan Ashab-ı Suffe modeli ile bu yolda Sahabe Asım bin Sabit’in model hayatının kazanımlarını aktarmak. Asım’ın Nesli olgusuna hizmet etmiş, nesillerin idrakine yerleşmiş birbirinden değerli bayrak yarışçılarının dava ve aksiyonlarının gençliğimize ve milletimize müşahhas örneklendirmelerle anlatmak ve Asım’ın Neslinin Ustaları’nın özlemini duyduğu hakiki iman ve irade sahibi, birbirine tuzak kurmayan, tam tersine kurulu tuzakları bozan ve bu düsturla elinden, dilinden emin olunan bir neslin günümüzde yetişebilmesi için zemin oluşturmak. Bu gaye için ahlaki değerleri ve duyarlılığı olan yeni bir gençliğin oluşmasına hizmet etmek. Emrolunduğu yolda dosdoğru olmak için yetişmesi gereken nesillere Ashab-ı Suffe modeli ile Sahabeden Asım bin Sabit’in o günlerden bugünlere ve daha da ötelere örnek olarak gidecek sarsıntısız imanı ile güçlü iradesinin gerekliliğini kavratmak. Milli marşımızın şairi, Asım Nesli’nin mimarı ve Asım’ın Nesli’yle Çanakkale Ruhu’nu gençliğe işaret etmiş olan Mehmet Akif Ersoy hakkında katılımcıların zihninde güçlü bir Akif, Asım, Çanakkale Ruhu ve İstiklal Marşı algısı oluşturmak. Türkiye Cumhuriyeti’ni 13 yıldır yöneten, ‘Durmak Yok Yola Devam’ diyerek hem kendisini hem de hizmetkârı olduğu milletini yüreklendiren, ‘ Yeni Türkiye’nin, ‘Hedef 2023’ün mimarı olan, davasını imanıyla yoğuran ve ‘Bugünün Asım’ı’ nitelemesinin müşahhas örneği olan Sayın Recep Tayyip Erdoğan hakkında katılımcıların moral ve motivasyonuna katkı sağlamaktır.