0530 979 78 41 iletisim@saded.com.tr

MENÜ

Projeler

GENÇLİK DEĞERLERİNİ KEŞFEDİYOR PROJE 8

PROGRAM ADI                                                                               

YÜRÜYECEKSİN MİLLET YÜRÜYECEK ARKANDAN

KİTAP-KONFERANS PROGRAMI PROJESİ

 

PROJE SAHİBİ VE YÜRÜTÜCÜSÜ

SADED (Sanat Düşünce Eğitim Derneği)

 

PROJENİN TAKVİMİ

Karşılıklı belirlenecek.

 

PROJE SORUMLUSU

Tahir Fatih Andı (Yazar/Editör)

 

PROJE MUHTEVASI

‘Büyük Gelecekler Büyük Geçmişlerin Bilgi ve Birikimiyle Kurulur’ sloganıyla kültür, sanat ve edebiyatımıza değerli bir ses katmak amacıyla Yürüyeceksin Millet Yürüyecek Arkandan isimli eseri istenilen etkinlik kapsamında hedef kitleyle buluşturmak ve bu kapsamda bir etkinlik organize etmek.

PROJENİN KAPSAMI

Proje çerçevesinde yazar etkinlik ekibimizin katılacağı Yürüyeceksin Millet Yürüyecek Arkandan isimli kitap, konferans sinevizyon gösterimini ihtiva eden bir program gerçekleştirilecektir.

PROJENİN AMACI

Okuyan, düşünen, uygulayan ve neticeye giden sağlıklı, ahlaklı ve eğitimli bir nesil ancak ve ancak millî-manevî değerleriyle donanmış, yerli ve milli olan öncülerinin izinden giden bir nesille vücut bulacaktır. Bu nesil geçmişini unutmayan, bugününü aydınlatan ve geleceğe ışık tutan medeniyetinin değerleriyle donanmış olan öncü nesildir. Biz, bu çalışmamızda edebiyatımızda, eğitim alanında ve medeniyet yolumuzda birer kilometre taşı olmuş, tüm algılarıyla Hakk’a yönelip aslını gören, güzellikleri bilen, halka dönerek gördüklerini bildiklerini onlara aktarmak adına nesillere öncülük etmiş Büyük geçmişini, ait olduğu medeniyeti ve inanç birliğini yaşantısıyla,  yazdıklarıyla ve işaret ettikleriyle bilincimizi inşa eden, nabzımızı kuvvetlendiren Mehmet Akif Ersoy, Mahmud Celaleddin Ökten, Necip Fazıl Kısakürek, Erdem Bayazıt, Cahit Zarifoğlu, Akif İnan, Sezai Karakoç, Nuri Pakdil, Şule Yüksel Şenler ve Fatma Tamgüney gibi yol açıcı bazı büyüklerimizden bahsederek kısaca onları özellikle gençlerimize hatırlatıyoruz. Amacımız; milli-manevî hayat olgularının verdiği kazanımlarını işlemek, okuyucuların, katılımcıların, öğretmen, idareci ve öğrencilerin moral ve motivasyonuna olumlu etkileri olacak bilgi ve düşünce paylaşımında bulunmaktır.