0530 979 78 41 iletisim@saded.com.tr

MENÜ

Projeler

GENÇLİK DEĞERLERİNİ KEŞFEDİYOR PROJE 7

GENÇLİK DEĞERLERİNİ KEŞFEDİYOR PROJE 7


PROGRAM ADI
ASIM’IN NESLİ VE USTALARI
KİTAP-KONFERANS VE ETKİNLİK PROJESİ

PROJE SAHİBİ VE YÜRÜTÜCÜSÜ
SADED (Sanat Düşünce Eğitim Derneği)

PROJENİN TAKVİMİ
Karşılıklı belirlenecek.

PROJE EDİTÖRÜ
Tahir Fatih Andı (Yazar/Editör)

PROJE MUHTEVASI
‘Büyük Gelecekler Büyük Geçmişlerin Bilgi ve Birikimiyle Kurulur’ sloganıyla kültür, sanat ve edebiyatımıza değerli bir ses katmak amacıyla Âsım’ın Nesli ve Ustaları isimli eseri istenilen etkinlik kapsamında hedef kitleyle buluşturmak ve bu kapsamda bir etkinlik organize etmek.

PROJENİN KAPSAMI
Proje çerçevesinde yazar etkinlik ekibimizin katılacağı Âsım’ın Nesli ve Ustaları isimli kitap, konferans sinevizyon gösterimini ihtiva eden bir program gerçekleştirilecektir.

PROJENİN AMACI

Okuyan, düşünen, uygulayan ve neticeye giden sağlıklı, ahlaklı ve eğitimli bir nesil ancak ve ancak millî-manevî değerleriyle donanmış Âsım’ın Nesli’yle vücut bulacaktır. Bu nesil geçmişini unutmayan, bugününü aydınlatan ve geleceğe ışık tutan medeniyetinin değerleriyle donanmış olan öncü nesildir. Biz, bu çalışmamızda edebiyatımızda, eğitim alanında ve medeniyet yolumuzda birer kilometre taşı olmuş, tüm algılarıyla Hakk’a yönelip aslını gören, güzellikleri bilen, halka dönerek gördüklerini bildiklerini onlara aktarmak adına nesillere öncülük etmiş Mehmet Akif Ersoy, Mahmud Celaleddin Ökten, Necip Fazıl Kısakürek, Adil Erdem Bayazıt, Cahit Zarifoğlu, Mehmet Akif İnan, Şule Yüksel Şenler gibi yol açıcı bazı büyüklerimizden bahsederek kısaca onları özellikle gençlerimize hatırlatacağız. Amacımız; Asım’ın Nesli olgularının verdiği kazanımlarını işlemek, okuyucuların, katılımcıların, öğretmen ve öğrencilerin moral ve motivasyonuna olumlu etkileri olacak bilgi ve düşünce paylaşımında bulunmaktır.